TISAX®

TISAX® is a registered trademark of ENX Association.

Automobilový průmysl sestává z širokého spektra dodavatelských sítí, ve kterých jsou vyměňovány citlivé informace. Pomůžeme vám vaší firmu připravit, pro získání osvědčení TISAX ®.

Bezpečnostní zranitelnost u dodavatelů by mohla mít za následek vážné bezpečnostní mezery na straně OEM a ztrátu důvěrných informací. Aby OEMs snížili míru tohoto rizika, usilují o transparentnost a standardizaci informační bezpečnosti ve svých dodavatelských sítích a plánují požadovat certifikaci TISAX® jako závaznou podmínku smlouvy s dodavateli. Významné nadnárodní společnosti jako Volkswagen, Porsche, BMW, Audi, Daimler a řada dalších se již k TISAX® modelu přihlásily a budou ho vyžadovat jako podmínku účasti v tendrech v roce 2018.

Jaké jsou přínosy TISAX®?

 • Institucionalizuje výměnu standardizovaných výsledků hodnocení informační bezpečnosti v rámci dodavatelského řetězce automobilového průmyslu.
 • Zvyšuje míru důvěry v rámci stávajících dodavatelských vztahů.
 • Umožňuje vytvoření nových obchodních vazeb na základě mezinárodně uznávané certifikace.
 • Standardizuje finanční náročnost a transparentnost hodnocení.
 • Účastník má úplnou kontrolu nad výsledky hodnocení.
 • Zahrnuje všechny procesy a příslušná aktiva na níže definovaných místech, které podléhají požadavkům na informační bezpečnost partnerů v automobilovém průmyslu. Ověřované procesy a postupy zahrnují shromažďování informací, ukládání informací a zpracování informací
 • Příklady příslušných aktiv: pracovní zařízení, zaměstnanci, IT-systémy včetně cloudových služeb jako je infrastruktura/platforma/software jako služba, fyzické lokality, příslušní dodavatelé
 • Příklady lokalit: kanceláře, výzkumná a vývojová pracoviště, výrobní pracoviště, datová centra.


  SUSS Consulting s.r.o. působí na trhu od roku 1997 a je zkušenou poradenskou organizací, která nabízí široké spektrum služeb pro své zákazníky. Hlavní činnost firmy představuje implementace systémů kvality a možná příprava klientů k certifikaci dle mezinárodních norem. Zabýváme se také mapováním procesů a následnou – procesní analýzou, za účelem zjednodušení procesů, snížení nákladů a zvýšení efektivnosti ve firmách.

  Sídlo společnosti

  Vinohradská 939/39
  120 00 Praha 2 – Královské Vinohrady

  Telefon

  tel.: +420 241 411 300
  fax: +420 241 410 678

  EMAIL

  suss@suss.cz

  IČ: 251 33 781
  DIČ: CZ251 33 781

  SC je registrována u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 52502.